Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas pripažino, kad testavimas mokyklose pasiteisino

Kartų tiltai

Šlovės valanda – ne pačiu geriausiu metu (nuotraukos)

Panevėžio muzikinio teatro choro artistė ir Miežiškių kultūros centro meno vadovė Gražina Krikščiūnienė su dukra Reda ryžosi dalyvauti televizijos muzikiniame konkurse „Du balsai – viena širdis“ ir iškart pajuto netikėtos šlovės svorį. O kai iš tikrųjų tapo vienomis iš geriausių, žvaigždžių karūnų spindesį užslopino pandemija. plačiau»

Sraigės skirtos ir jaunystei sugrąžinti (nuotraukos)

Norite paragauti sraigių burgundiškai? O gal su pievagrybiais, gal sraigienos užtepėlės ar sraigių ikrų? Visi tie pikantiški skanumynai gaminami netoli Panevėžio esančiame nuosavame sraigių ūkyje. Jame darbuojasi energinga mama, o dvi dukterys jai padeda. plačiau»

Užsispyrė, kad išmoks groti saksofonu (1)

Kupiškietė Dominyka Malinauskaitė nusprendė tapti mokytoja, nors daug kas nuo tokio pasirinkimo atkalbinėja. Kadaise bandė atkalbėti ir nuo minties išmokti groti saksofonu, bet po kelių mėnesių ji jau stovėjo scenoje su vyrišku laikomu instrumentu. Didžiulis noras ir jaunystė daug gali! plačiau»

Į Kembridžo universitetą – su valstybės stipendija

Pasiryžęs net šešis egzaminus laikyti Simonas Melaika džiūgauja – jo žinios įvertintos aukščiausiais balais. Gabus vaikinas išvyks studijų į Angliją – kaip ir svajojo. O puikiai biologiją išlaikiusi dvynė sesuo veikiausiai pasirinks medicinos mokslus. Kuklių, gabių ir darbščių jaunuolių troškimai pildosi. plačiau»

Spyrėsi, kad nebežais su tuo pačiu varžovu (nuotraukos)

Žaidimas šaškėmis su dvyniais sūnumis kupiškėnų porai iš pradžių buvo tik vakarinė pramoga. O jau netrukus paaiškėjo, kad berniukai tam ypač gabūs. Varžovai turnyruose šiuos stiprius priešininkus atskiria tik pagal batus arba stebi, kuria ranka katras rašo. Bet pasitaiko, kad vis tiek supainioja. plačiau»

Drąsuolę gąsdina tik gylis ir žemas aukštis

Šuoliais su parašiutu susižavėjusi biržietė širdyje tikėjosi šio pomėgio neperduoti vaikams. Nes užplūsta toks adrenalinas, kad kelias dienas jautiesi kaip nesavas. Sūnus pabandė, jam neprilipo, o dukra dar tik dairosi į lėktuvus padangėje. O gal ji su motina įgyvendins kitą jos svajonę – kelionę jachta aplink pasaulį? plačiau»

Smagus atokvėpis po abitūros egzaminų – „Tramtatulyje“

Dvi panevėžietės – vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Sierčikai“ dalyvės Teklė Vilytė ir Rugilė Pšibišauskaitė – dalyvavo sostinės Bernardinų sode vykusiame „Tramtatulio“ konkurso laureatų ir diplomantų apdovanojimo renginyje bei laureatų koncerte. plačiau»

Druskos maišelis Duonai išspaudė ašaras (nuotraukos)

„Močiutė buvo aukšta, sendama tarsi mažėjo, susmuko, galiausiai ją nešiau ant rankų“, – sako jauna panevėžietė dailininkė Fausta Diržytė. Ar begalima dar nuoširdžiau atskleisti vaikaitės ir jos močiutės ryšį? O ir kaip svarbus jai tas kaimas, kuriame „nėra kaukių, visi mėšlini, nėra laiko kažką vaizduoti, nes nuolat reikia dirbti. O mieste sėdi, geri kavutę, turi laiko apsimetinėjimams, nors tikresnis būtum kai skuti bulves.“ plačiau»

Ūkiui diriguoja senelis ar anūkas? (nuotraukos) (1)

„Dabar pasiskirstėme darbus – sūnus prie technikos, anūkas vadovauja, o aš prižiūriu, kad jie nenukryptų“, – juokiasi vyriausias Stankūnų šeimos ūkininkas Juozas. Anūkas Mindaugas prisimena, kaip vaikystėje jam buvo nuobodu skinti ramunėles, užtat dabar iš laukų parveža kviečio varpą – kad visi kartu nuspręstų, ar ji jau subrendusi. plačiau»

Žolės pjauti – su skambančiu dalgiu (nuotraukos)

Kadaise plieno dalgiais sukilėliai mojavo, o šiais laikais Konstantinavoje, Rokiškio rajone, tai – graži tradicija. Ji tuo gražesnė, kad į varžytuves jėgų bandyti pritraukia vyrus iš tos pačios šeimos. Kitais metais dalgį galbūt paims ir nugalėtojo bičiulė. plačiau»

Vietoj puodų – technikos vairas (nuotraukos)

Jauna, gležna panelė galėjo tapti virėja – net diplomą tokį turi. Bet kaip pasodino ūkininkas ją prie traktoriaus varo, taip ir sėdi – dabar ji valdo ir įmantriausią kombainą. Anksčiau vyrai iš savo „konkurentės“ šaipėsi, dabar jau tyli, o vakarėlyje vaikinai tik apsidžiaugia radę progos su mergina apie techniką pašnekėti. plačiau»

Kur iš natiurmorto dingo citrina? (nuotraukos)

Gamtoje nerasi dviejų vienodų medžių, lygiai taip skiriasi ir žmonės – savo suvokimu, emocijomis. Todėl net natiurmortai su geometrinėmis figūromis pulsuoja vis kitokia energija. Svarbiausia, kad gyvybės juose būtų. To savo mokinius – vaikus ir suaugusiuosius – studijoje Velžyje moko dailininkas Ričardas Peleckas. plačiau»

Net blusos neatgrasė nuo noro pasidalinti (nuotraukos)

Pamačiusi, kaip sūnus vaišina sumuštiniais bičiulius ir atiduoda savo kedus, biržietė Vera Šnarienė apsisprendė: tai perduota krauju. Ji ėmė namuose virti sriubą ir ja maitinti alkanus vaikus. O kai su vyru įsteigė dienos centrus, įsijungė ne tiktai keturi vaikai, bet ir tokios pat didelės širdies sesuo. plačiau»

Kitiems – elegantiškas intelektualas, pats sau – vėjavaikis (nuotraukos) (1)

„Gulbės – kelią! Gervės – kelią! Debesų keliu didžiuoju aš važiuoju!“ Šios Kazio Binkio eilutės įkvepia biržietį gimnazistą Vainių Samulį, suvaidinusį poetą „Literatūros pėdsekio“ laidoje. O štai jo mokytoją žavi sugebėjimas neįsikinkyti į nemėgstamus dalykus. Visoms kartoms – skirtingos vertybės, bet siejančių dalykų – irgi daug. plačiau»

Švarintojų radybos – net dešimt televizorių (nuotraukos)

Ne visi abejingi mūsų planetos teršimui ir naikinimui. Kasmet visuotinės akcijos „Darom“ dalyviai surenka tonas plastiko ir kitokių lengva ranka į pamiškes ir laukus nutėkštų atliekų. Šiemet į akciją užsirašė ir paprasti Panevėžio krašto gyventojai. Kas juos įkvėpė? Ogi visaip buvo – ir tėvai, ir draugai, ir užsienyje gyvenant matyti vaizdai. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.