Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas pripažino, kad testavimas mokyklose pasiteisino

Kartų tiltai

Ėjo grybų, o samanose rado kitokį lobį

Vienkiemiais išsimėčiusio kaimo gyventojas taip labai laukia iš užsienio vasaromis atvykstančių anūkų, kad savo sodybos kieme jiems padarė karuselę, panašią į paryžietišką. Toje sodyboje yra ir kitokių nematytų įdomybių, kad ir Biržų girios karaliaus pamestas lobis. plačiau»

Tėvo lėktuve užaugęs tik į lėktuvus ir težiūri (nuotraukos) (1)

Aeroklubą Kupiškio rajone sumanęs kurti Laurynas Griauzdė lauką pakilimo takui patyliukais lygino, o bičiuliai galvomis linkčiojo iš mandagumo, netikėdami, kad jam pavyks. Bet vaikinas užsispyręs tikėjo, kad svajonės nepasieki tik tuomet, jei per mažai nori. Jo tėvas, žinomas panevėžietis lakūnas Gintautas Griauzdė net neatmena, kad sūnus kada nors būtų neskraidęs. plačiau»

Su šimtukų bagažu šturmuoti universitetus – vienas juokas (nuotraukos)

Jauni, protingi, pasitikintys savimi. Ir laimingi, nes jų mokslo žinios įvertintos aukščiausiais balais. Nesvarbu, vienu, dviem ar keturiais. Realistai, nes dauguma renkasi informacinių technologijų ir programavimo specialybes, leisiančias dirbti iš bet kurio pasaulio krašto. Daugiausiai šimtukų susižėrusi mergina norėtų gelbėti žmoniją – kurti vaistus nuo nepagydomų ligų. plačiau»

Šaukė vaikus pasitarti, klausė, kuris žemę perims (nuotraukos)

Šimtametė sodyba, užauginusi kelias kartas darbščių ir gabių gausios giminės atžalų, vis dar gyva, kol čia triūsia energija trykštantis fotografas ir taikioji bei kantrioji jo sutuoktinė. Vaikai ir anūkai džiaugiasi, kad senoji pora nenori grįžti į miestą – jiems vasaroti kaime irgi labai patinka. Tik bėda dėl žemės – niekas jos nenori perimt, savo darbus, namus jau turi kitur. plačiau»

Pasodino beržą, kad anūkai įsikorę kelis ežerus išvystų (nuotraukos)

Ežeringoje ir kalvotoje Aleksandravėlėje, Rokiškio rajone, nuo gamtos grožio kvapą gniaužia. Bet kaime ūkininkaujant, laikant gyvulių, laisvas laikas yra prabanga, tad ir tuo grožiu mažai pasinaudoji. Kita vertus, grožis irgi būna klastingas: staiga gilėjanti Skaistinė pasiėmė aukų, reikia būti labai atsargiems. O dar ta ugnis, palikusi šeimyną kaip stovi. plačiau»

Dvynius bitės moko ir šeiminio gyvenimo paslapčių (nuotraukos)

„Sunkiai įsivaizduojami namai, kuriuose vienos šeimos vaikus augintų dvi mamos, taip ir viename bičių avilyje gyvena tik viena bitė motinėlė. Atsiradus antrajai, įvyksta bičių skyrybos“, – aiškina bene jauniausias šalies bitininkas Ignas Jackevičius. Jo brolis Vilius priduria, kad kaip nauja žmona šeimai atneša daug sumaišties, taip jos į avilį įneša ir nauja bitė motinėlė. plačiau»

Kur tie tiesūs kelaliai nuves kupiškėnus abiturientus? (nuotraukos)

„Ar jūs nežinot, ar jūs neišmanot, kupiškėnai geri žmonės, jų tiesūs kelaliai“, – skelbia kupiškėnų himno žodžiai, kuriuos pacituoti galėtų, ko gero, ne vienas įvairiuose šalies regionuose gyvenantis lietuvis. Būtent šias ir dar kelias himno eilutes prisipažįsta mokantys ir šiandieniai Kupiškio rajono abiturientai. Tarmiškai jie irgi gali pašnekėti, bet ne visada ir ne visur. plačiau»

Būti išskirtine scenoje gena ir rytietiška prigimtis (nuotraukos) (1)

Daugybės muzikinių konkursų laimėtoja raguviškė Andrėja Arzimanova dar būdama visai mažytė veržte veržėsi į sceną, siekė dainuoti, stebinti ir net stulbinti kitus. Savo kredo ji išsirašė tatuiruotėje ant krūtinės ir visur siekia euforijos. Jau dabar klausytis Andrėjos dainavimo veržiasi visi, kurie bent kartą girdėjo ją dainuojant. plačiau»

Gelbėjimosi planas pranoko lūkesčius (nuotraukos) (1)

Mažo miestelio konditerė, prieš karantiną išdrįsusi atidaryti kavinę, nė pati netikėjo, kad dėl pandemijos kilę suvaržymai jos verslo nenumarins, o atvirkščiai – suteiks galimybę suklestėti. Maisto gamybos talentas yra giminės genuose: puiki gaspadinė buvo mama, o trims sūnums virėjavimas – lyg įgimtas kvėpavimas. plačiau»

Tarp metalinių dalgių – ir medinis (nuotraukos)

Pirmosios pradalgės su kitais vyrais pjauti stojo senelis ir anūkas – vyriausias ir mažiausias šventės dalyviai. Tiesa, berniukas su pjovėjais dar nesivaržė, bet jau nekantriai laukia kitos vasaros. plačiau»

Karantinas tapo iššūkiu ir laimingu bilietu (nuotraukos)

Rinkdamasis nelygini, kuri mokykla geresnė, svarbu, kur yra tau miela specialybė – taip tvirtina Panevėžio kolegijoje ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete studijuojantys jaunuoliai. Jie žino, kad jei pasirinksi tinkamą profesiją ir turėsi galvą ant pečių, labai stengsiesi, tai darbą susirasi dar net nebaigęs studijų. Tuo labiau kad abiejose mokyklose prireikus dėstytojams galima paskambinti ir vidury nakties. plačiau»

Pakapinių mafijos vardu didžiuojasi (nuotraukos)

„Kas negyvena tokioje šeimoje kaip mūsų, tas nesupras“, – šypsosi trylikos vaikų šeimos nariai. Daugelis neįsivaizduoja, kaip tokioje žmonių galybėje įmanoma kasdien suktis, o jie sako, kad buities rūpesčiai – lengviausias dalykas: pasidalijai pareigomis, ir einasi lyg sviestu patepta. Užtat užaugę tokiame būryje svajoja, kaip suvažiuos su savais vaikais, į šoną pastums spintą ir visi susės prie bendro stalo. plačiau»

Per daug laimingas, kad siektų diplomo, ieškotų merginos (nuotraukos)

Vadoklietis Dovydas Butkus pasakorių konkurse papasakojo apie nesėkmingas pastangas rasti merginą ir laimėjo konkursą. Jo paties išgalvota istorija buvo tokia tikra, kad visi raitėsi iš juoko pilvus susiėmę. Tada scenoje gal jis ir nesakė, kad pamiršo istorijos tęsinį, tačiau taip kartais irgi pasitaiko. Bet nuo to publika dar labiau griūva iš juoko. plačiau»

Kiną kuria ne išrinktieji

Panevėžio „Garso“ kino centre vyksta penkių dienų projektas „Mano mokytojas kinas“. Kinui neabejingas jaunimas dalyvaus visuose filmo kūrimo etapuose: nuo scenarijaus rašymo, kadruočių rengimo iki paties filmavimo, įgarsinimo ir filmo montavimo. plačiau»

Kenčiantys paaugliai būna stiprūs: išauklėja net ir tėvus (1)

Amžinai gyvuojanti tėvų ir vaikų problema, kai dėl kartų skirtumo atsiranda nesusikalbėjimo, jau šiek tiek kitokia. Dabartinė karta imli, gabi, jautri, bet šiek tiek atitolusi nuo realybės, panirusi į virtualų pasaulį, nes augo kartu su spėriai tobulėjančiomis technologijomis. O dar tas išbandymas karantinu. Vis dėlto kai kurios bėdos lieka amžinos. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.