Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorius: B.Matelis
HOROSKOPAI

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narys stebėjosi, kad meras vežimą pastatė prieš arklį

Žmonės

Atostogos šalia pabėgėlių – tarsi atrakcija (nuotraukos)

Neramu buvo vykti atostogauti į pabėgėlių siaubiamą Kosą, tačiau kartu viliojo ir galimybė pamatyti staiga Europą užklupusią realybę savo akimis. Pamatyti vaizdai liudijo, kad prieglobsčio senajame žemyne ieškosi ir už mus daug turtingesni žmonės – pasus jie pamesti visi sugeba, o štai naujų išmaniųjų telefonų – nė vienas. plačiau»

Gražiai šeimininkei karvės duoda daugiau pieno (nuotraukos)

Dažyti, tvarkingai kirpti plaukai, paryškintos blakstienos, lūpos, manikiūras, pedikiūras – taip atrodančios motina ir dukra Kupiškio rajone be vargo susitvarko su 13 karvių savo ekologiniame pieno ūkyje. Jaunesnioji užvaldyta dviejų aistrų – medžioklės ir vaidybos teatre. Štai tokios yra šiuolaikinės ūkininkės. plačiau»

Veterinaras stumbrus gydo ir žolelėmis (nuotraukos) (2)

Krekenaviečio Algimanto Lūžos kabinete apstu įvairių džiovinamų žolelių, o stalas nukrautas knygomis apie jas. Tačiau didžioji veterinarijos gydytojo gyvenimo mokykla yra miške – ten jis patyrė tokių išbandymų, kad net širdis stingo. plačiau»

Pažinusi žirgus išmoko gyventi be stresų (nuotraukos) (1)

Į laisvę išleista svajonė turėti savą žirgą panevėžietės gyvenimą pakeitė negrįžtamai. Laimės ir pilnatvės jausmas dabar yra nuolatinė žirgų mylėtojos būsena. plačiau»

Šalia mitrių skalikų – ir žmonos glostytas kurtas (nuotraukos)

„Namai pastatyti, vaikai beveik užauginti, ūkis įkurtas“, – tai tardamas kupiškietis ūkininkas ir medžiotojas atsidūsta. Kai, atrodė, gyvenk ir džiaukis kiekviena diena, šeimą ištiko baisi tragedija – nuo širšės įkandimo mirė žmona. Tačiau atėjo ir džiaugsmo diena – sukrykštė pirmasis anūkėlis. plačiau»

Žvėrių bandos dundėjimas girininkui teikia ramybę (nuotraukos)

Praradę amą, net kvėpuoti pamiršę, Rokiškio rajone žiūrime į vos už keliasdešimties metrų nuo mūsų bėgančią šimto žvėrių bandą. Taurieji elniai, stirnos, danieliai, muflonai tik žvilgteli mūsų pusėn ir lekia tolyn. Mums tai – atrakcija, o šį žvėryną išlaikančiam ūkininkui Sigitui Markevičiui – įprasta kasdienybė. plačiau»

Gražuolė su bulvių maišu ant peties (nuotraukos)

Obelių vaikų namuose užaugusi rumunės ir lietuvio dukra Kristina Kirilesku pasaulio specialiosiose olimpinėse žaidynėse Amerikoje susižėrė keturgubą auksą ir tapo žvaigžde. Kas lėmė, kad savo tėvų beveik nepažinusi ir iš pažiūros trapi mergina išsiugdė tvirtą charakterį ir sporto salėje nepasibaisėjo nei štanga, nei svarmenimis? plačiau»

Noras gyventi įveikė liūdnas medikų prognozes (nuotraukos) (5)

Dėl retos genetinės kaulus ir sąnarius pažeidžiančios ligos panevėžietė 34 metų Irma Zabulionytė kenčia nuo pat gimimo. Išvydę naujagimę medikai tėvams patarė ruoštis laidotuvėms, o jei įvyktų stebuklas, žadėjo, kad vaikelis nevaikščios, nekalbės ir neprotaus. Tačiau mergaitė į gyvenimą įsikabino stipriau nei kai kurie sveikieji: baigė universitetą, dirba daug sumanumo reikalaujantį darbą, invalido vežimėlyje drąsiai keliauja po svečias šalis ir nuolat mokosi vis naujų dalykų. plačiau»

Žolininkės garsios senovine aprūkymo procedūra (nuotraukos)

Nuo vaikystės gerai pažinusiai vaistažoles, bet jų gydomosiomis savybėmis pernelyg nesidomėjusiai 48 metų Vilijai Šaparnienei iš naujo į žoleles teko atsigręžti sunkiai pasiligojus artimiesiems. Žolynų paslaptys paskatino užrašinėti liaudies medicinos paveldą ir į krūvą suburti apylinkių žolininkes, kurios išgarsėjo ir žiniomis, ir gebėjimu jas įdomiai pateikti. plačiau»

Tapti geriausiam padeda ir kairė ranka (nuotraukos) (2)

Panevėžietė Ieva Černytė ir rokiškėnas Kornelijus Gasiūnas pagerbti kaip vieni geriausių abiturientų visoje šalyje. Abu pirmūnai iš egzaminų gavo po keturis šimtukus. Paradoksas, bet Kornelijus nėra jau toks laimės kūdikis, kaip manome, – už medicinos studijas turės mokėti. plačiau»

Medaus varvėjimo dar tenka laukti (nuotraukos)

Šiemet vasara vėluoja kaip niekad. Kadangi liepos dar vis tebežydi, medukopis nukeliamas vis tolyn. Belaukdamas tos datos pasvalietis bitininkas turi ką papasakoti apie gautą apdovanojimą „Už sėkmingą karvių išmainymą į bites“. plačiau»

Gausybę vaikų paleidę tėvai – liūdno šou herojai (nuotraukos) (6)

Pasvalio rajone gyvenančią 15 vaikų motiną 38 metų Antaniną ir buvusį jos sutuoktinį 56 metų Steponą (vardai pakeisti) kaimynai vadina televizijos žvaigždėmis. Pora savo santykius nuolat aiškinasi įvairiausiose šou laidose. Kaimas nekantriai laukia rudens, naujo TV sezono pradžios, kai bus parodytas neseniai nufilmuotas paskutinis siužetas ir paaiškės, ar daugiavaikių tėvų keliai galutinai išsiskirs, ar vėl persipins. plačiau»

Laimės formulė – tūkstančiai kilometrų dviračiu (nuotraukos) (1)

Dažnam ilgai lauktos atostogos reiškia kūno ir sielos poilsį. Panevėžiečiui dokumentų restauravimo specialistui atostogos – tai alinančios vienišo vilko kelionės po Europą dviračiu. Sugebantis išsimiegoti bet kur pakelėje, neimantis dovanojamų dešrų, nerakinantis dviračio lietuvis stebino ne vieną sutiktąjį. Panevėžietį apvogė, bet tik grįžusį į gimtinę, prie daugiabučio Dembavoje. plačiau»

Jaunoji biržietė politikė žengė prie altoriaus (nuotraukos) (3)

Sumainiusi žiedus su išrinktuoju, jauniausia Biržų rajono tarybos narė, konservatorė, jaunojo europarlamentaro Gabrieliaus Landsbergio patarėja svajoja apie pulką vaikų ir pedagogės karjerą. Biržietę žavi viršininko pavyzdys – garsiojo Vytauto Landsbergio anūko Gabrieliaus žmona taip pat yra mokytoja, įsteigusi ne vieną privatų vaikų darželį ir mokyklą, su vyru augina keturis vaikus. plačiau»

Dėl nedidelės klaidos – lėktuvu stačiai į žemę (nuotraukos) (2)

Tik per plauką žūties išvengę pilotai patyrė sunkių sužalojimų, bet guodžiasi likę gyvi. Vieno iš pilotų giminę ir anksčiau persekiojo aviakatastrofos: nukritus motorizuotam sklandytuvui žuvo jo vyresnysis brolis, o prieš keletą metų tokią pat nelaimę patyrė ir sūnus, tačiau jis liko gyvas. Kodėl į panašias situacijas patenka patyrę pilotai? plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.