Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorius: B.Matelis
HOROSKOPAI

Panevėžio meras neišlaikė neironizavęs, kai skandalingu elgesiu garsėjantis M.Leliukas įvertino valdininko etiketą

Žmonės

Gražuolė su bulvių maišu ant peties (nuotraukos)

Obelių vaikų namuose užaugusi rumunės ir lietuvio dukra Kristina Kirilesku pasaulio specialiosiose olimpinėse žaidynėse Amerikoje susižėrė keturgubą auksą ir tapo žvaigžde. Kas lėmė, kad savo tėvų beveik nepažinusi ir iš pažiūros trapi mergina išsiugdė tvirtą charakterį ir sporto salėje nepasibaisėjo nei štanga, nei svarmenimis? plačiau»

Noras gyventi įveikė liūdnas medikų prognozes (nuotraukos) (3)

Dėl retos genetinės kaulus ir sąnarius pažeidžiančios ligos panevėžietė 34 metų Irma Zabulionytė kenčia nuo pat gimimo. Išvydę naujagimę medikai tėvams patarė ruoštis laidotuvėms, o jei įvyktų stebuklas, žadėjo, kad vaikelis nevaikščios, nekalbės ir neprotaus. Tačiau mergaitė į gyvenimą įsikabino stipriau nei kai kurie sveikieji: baigė universitetą, dirba daug sumanumo reikalaujantį darbą, invalido vežimėlyje drąsiai keliauja po svečias šalis ir nuolat mokosi vis naujų dalykų. plačiau»

Žolininkės garsios senovine aprūkymo procedūra (nuotraukos)

Nuo vaikystės gerai pažinusiai vaistažoles, bet jų gydomosiomis savybėmis pernelyg nesidomėjusiai 48 metų Vilijai Šaparnienei iš naujo į žoleles teko atsigręžti sunkiai pasiligojus artimiesiems. Žolynų paslaptys paskatino užrašinėti liaudies medicinos paveldą ir į krūvą suburti apylinkių žolininkes, kurios išgarsėjo ir žiniomis, ir gebėjimu jas įdomiai pateikti. plačiau»

Tapti geriausiam padeda ir kairė ranka (nuotraukos) (1)

Panevėžietė Ieva Černytė ir rokiškėnas Kornelijus Gasiūnas pagerbti kaip vieni geriausių abiturientų visoje šalyje. Abu pirmūnai iš egzaminų gavo po keturis šimtukus. Paradoksas, bet Kornelijus nėra jau toks laimės kūdikis, kaip manome, – už medicinos studijas turės mokėti. plačiau»

Medaus varvėjimo dar tenka laukti (nuotraukos)

Šiemet vasara vėluoja kaip niekad. Kadangi liepos dar vis tebežydi, medukopis nukeliamas vis tolyn. Belaukdamas tos datos pasvalietis bitininkas turi ką papasakoti apie gautą apdovanojimą „Už sėkmingą karvių išmainymą į bites“. plačiau»

Gausybę vaikų paleidę tėvai – liūdno šou herojai (nuotraukos) (6)

Pasvalio rajone gyvenančią 15 vaikų motiną 38 metų Antaniną ir buvusį jos sutuoktinį 56 metų Steponą (vardai pakeisti) kaimynai vadina televizijos žvaigždėmis. Pora savo santykius nuolat aiškinasi įvairiausiose šou laidose. Kaimas nekantriai laukia rudens, naujo TV sezono pradžios, kai bus parodytas neseniai nufilmuotas paskutinis siužetas ir paaiškės, ar daugiavaikių tėvų keliai galutinai išsiskirs, ar vėl persipins. plačiau»

Laimės formulė – tūkstančiai kilometrų dviračiu (nuotraukos) (1)

Dažnam ilgai lauktos atostogos reiškia kūno ir sielos poilsį. Panevėžiečiui dokumentų restauravimo specialistui atostogos – tai alinančios vienišo vilko kelionės po Europą dviračiu. Sugebantis išsimiegoti bet kur pakelėje, neimantis dovanojamų dešrų, nerakinantis dviračio lietuvis stebino ne vieną sutiktąjį. Panevėžietį apvogė, bet tik grįžusį į gimtinę, prie daugiabučio Dembavoje. plačiau»

Jaunoji biržietė politikė žengė prie altoriaus (nuotraukos) (3)

Sumainiusi žiedus su išrinktuoju, jauniausia Biržų rajono tarybos narė, konservatorė, jaunojo europarlamentaro Gabrieliaus Landsbergio patarėja svajoja apie pulką vaikų ir pedagogės karjerą. Biržietę žavi viršininko pavyzdys – garsiojo Vytauto Landsbergio anūko Gabrieliaus žmona taip pat yra mokytoja, įsteigusi ne vieną privatų vaikų darželį ir mokyklą, su vyru augina keturis vaikus. plačiau»

Dėl nedidelės klaidos – lėktuvu stačiai į žemę (nuotraukos) (2)

Tik per plauką žūties išvengę pilotai patyrė sunkių sužalojimų, bet guodžiasi likę gyvi. Vieno iš pilotų giminę ir anksčiau persekiojo aviakatastrofos: nukritus motorizuotam sklandytuvui žuvo jo vyresnysis brolis, o prieš keletą metų tokią pat nelaimę patyrė ir sūnus, tačiau jis liko gyvas. Kodėl į panašias situacijas patenka patyrę pilotai? plačiau»

Atminties kampeliuose – dar gausu netikėtų dalykų (nuotraukos)

Pasakojimus apie 1918–1920 metų Lietuvos kariuomenės savanorius užrašinėjantis, nuotraukų ir dokumentų ieškantis panevėžietis sako vis dar būna nustebintas netikėto radinio, tačiau kartais jis maloniai nustebina ir kitus, pranešdamas apie tai, kad jų senelis irgi su šautuvu tėvynę gynė. plačiau»

Proto mūšių aistruolė lepina smaližius (nuotraukos)

Per televiziją ne kartą regėtą merginą biržiečiai ir miesto svečiai gali pamatyti jaukioje kavinukėje besisukančią už prekystalio. Į savo verslą nėrusi geografijos specialistė neslepia, kad kardinaliam gyvenimo pokyčiui ją paskatino ir rajone žinomas, į politikos vandenis vis bandantis nerti jos tėvas. plačiau»

Besigrumdama už gyvenimą virto optimiste (nuotraukos) (7)

Jaunutė moteris su vyru laukėsi pirmagimės, kai išgirdo siaubingą diagnozę. Po to buvo dar daug skausmo iškentėta: atlaikyta sutuoktinio išdavystė, atsibusta po nepaprastai sudėtingos operacijos, pratinamasi gyventi be skrandžio, nuolat prisimenant iš gyvenimo jau pasitraukusią seserį... Tačiau didžiuosius sunkumus įveikti padėjo humoras ir ryžtas gyventi dėl mažos dukters. plačiau»

Motinos sveikatą saugo šešios slaugytojos (nuotraukos)

Septynis vaikus užauginusi kupiškėnė Julė Slizapienė džiaugiasi, kad gyvenimas jai ėjo lyg sviestu pateptas, o senatvė nesunki, nes visos dukros – medikės. plačiau»

Tarp trėmėjų į Sibirą buvo ir bendraklasis (nuotraukos)

Vaikystėje bėgdamas pasižiūrėti, kodėl Stoties gatvėje tiek daug vežimuose sėdinčių ir giedančių žmonių, panevėžietis, būsimasis kino operatorius, dar nesuprato, koks likimas jų laukia. Garsius ir niekam negirdėtus žmones, įvykius įamžinantis menininkas ne vienos iš tų šeimų gyvenimą atkūrė vaizdo pasakojimais. plačiau»

Tėvu tapo tas, kuris už pavogtus pinigus neišvarė (nuotraukos) (1)

Giminaitės paprašyti, rokiškiečiai leido vasarai pas juos atvežti vaiką iš globos namų. Iš kelių namų jau išguitas berniukas taip pritapo, kad čia ir pasiliko. Dabar jis – ramstis senatvėje. Net tikri vaikai dažnai taip neslaugo tėvų, kaip savo globėją apšokinėjo ir besiveriančias žaizdas perrišinėjo jaunas vyras. plačiau»
1 | 2