Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas pripažino, kad testavimas mokyklose pasiteisino

Krašto santakos

Šiaudinius sodus pakavo kaip brangenybes

Tautiniu paveldu pripažinti kupiškėnės tautodailininkės Danutės Palaimienės sodai – pasaulio sąrangos simboliai. Kai visai šalia karas, menininkės rankos tarsi pačios pina sudėtingesnes, šiurkščias konstrukcijas, atspindinčias vidinę žmonių sumaištį. plačiau»

Po ilgo blaškymosi užuodė ypatingą molio kvapą

Ar įmanoma į molinę skulptūrą sutalpinti visą žmogaus gyvenimą? Talentinga, ką tik menų studijas baigusi pasvalietė šalies istorijoje gilius pėdsakus palikusias moteris pavertė ypatingais, paslaptis turinčiais daiktais. plačiau»

Brėkštant: „Trauk parkūnai, panela jaunoji!“ (1)

Į pasaulinio garso menininko, avangardinio kino kūrėjo Jono Meko gimtadienį reikėjo kilti anksti, dar nepatekėjus saulei. Kelias jo tėviškės Semeniškių link – kaip stiklas. Automobilis slidinėjo kaip gerai „paėmęs“ biržietiško alaus. To, kurio skonio niekada nepamiršo Jonas Mekas. Gimtadienio vieta – kryžkelė, iš kurios į gyvenimo niujorkus išvyko neprilygstamasis vyras ir į kurią jis sugrįžo amžinojo atilsio. plačiau»

Mirtis prie altoriaus – tarsi gražus atpildas (1)

Kai Panemunėlyje tarpukariu klebonavo Juozapas Matelionis, bažnyčia labai išgražėjo, buvo net įkurtas dūdų orkestras. Bet ne už tai dvasininkas įeis į istoriją. Jį minės už tai, kad išsaugojo nužudytos jaunos žydų poetės Matildos Olkinaitės dienoraščius. Net dešimt metų ši brangenybė nejudinama gulėjo bažnyčioje po altoriumi, kol buvo perduota į patikimas rankas ir sulaukė šių dienų. plačiau»

Misterija prikėlė geruosius bravoro vaiduoklius

Elektroninės muzikos aistruolis Rokiškyje gyvena netoli senutėlio apgriuvusio bravoro, pro tą vietą beveik kasdien praeina, bet į šį seną akmeninį namą jis kitomis akimis pažiūrėjo tik po festivalio, surengto su dar dviem draugais. plačiau»

Nors dėkoti nemėgsta, bet teks

Viešėdamas Pasvalyje rašytojas Kazys Saja dar nežinojo, ar jam bus skirta prestižinė premija, ar, kaip ir keliskart buvo anksčiau, nuplauks kažkam kitam. Susitikime su kraštiečiais skaitytojais 90-metis kūrėjas visą laiką kalbėjo stovėdamas, nors pastaruoju metu sveikata ir negali pasigirti. plačiau»

Apie tas juostas, į kurias kėsinasi kandys

„Rankdarbiai – mūsų, lietuvių, meditacija. Jei nori nusiraminti, sėsk juostos pinti, riešinių megzti ar ką kita narplioti. Pagalvoti tik reikia, kiek minčių pynėjas į juostą sudeda, kiek širdies atiduoda. Jei juostą gauni dovanų, ji yra prisodrinta geriausių linkėjimų“, – įsitikinusi ir muziejininkė, ir jų pynėja. plačiau»

Parskrenda namo, bet kol kas tik trumpam

Anglijoje gyvenanti ir dirbanti jauna panevėžietė neatitinka daugelio įsivaizduojamų menininko standartų. Ji jokia išsiblaškėlė, jokia skrajoklė, o tikra perfekcionistė – jei jau surengė gimtajame mieste parodą, tai ir galerijos langus pati su šluotkočiu turi idealiai išblizginti. plačiau»

Ieškojo rankraščio Amerikoje, o jis – čia pat

Maironio poemos „Mūsų vargai“ rankraštis buvo surastas du kartus. Pirmiausia Panevėžio vyskupijos kurijoje jį aptiko kunigas, tvarkydamas archyvą, bet abu su vyskupu to nesureikšmino. „Yra tai yra“, – nusprendė. Po kurio laiko apie rankraštį jau garsiai paskelbė miesto Kraštotyros muziejus. Kuo gi tas rankraštis ypatingas? plačiau»

Patrankos kelionę apsunkino ir incidentas karo fronte

Dviejų Biržų muziejininkių paslaptinga kelionė į Gdanską buvo pilna ir sunkumų, ir baimės, kad gali būti uždarytos valstybių sienos. Bet netrukus paslaptis atsivėrė visu gražumu – beveik pusę tonos sveriantis pabūklas buvo iškeltas iš furgono ir perkeltas į Biržų pilies arsenalą. Nuo tokio svorio vos pilies grindys neįlinko. plačiau»

Bijojo kvėpuoti ir bijojo nualpti

Rokiškėnai į Sakartvelą vyko rodyti abiejų šalių kurto bendro spektaklio, bet viešnagėje laukė tiek nuotykių, kad pats niekaip nesugalvotum. Sumaištis oro uostuose, apšvietėja tapusios režisierės vieta angare – 7 metrų aukštyje. Bet pagrindinis klausimas vaikštant Tbilisio gatvėmis: kaip rusai jaučiasi, kai visur – Ukrainos vėliavos? plačiau»

Šviesa, drėgmė ir kandys – didžiausi priešai

Per karantiną pasvaliečiai muziejininkai sulaukė vienam kaime sodybą nusipirkusių ir ją griauti ketinančių žmonių skambučio. Naujakuriai pasiūlė atvažiuoti ir pasidairyti, ar neras ten juos dominančių senienų. Aišku, nuvykę daug visko rado, nes sovietmetis irgi jau tampa istorija. Paprastiems žmonėms tai – šiukšlės, o muziejininkams – tikras lobis. plačiau»

Atėjo užverbuoti, bet pats buvo užverbuotas

Legendiniam dvasininkui Kazimierui Vasiliauskui patikdavo tik paprastas bendravimas, todėl ir knygos apie jį autorė atsisakė savo kūrinį biržiečiams pristatyti iš tribūnos – tiesiog pakvietė susėsti ratu ir jaukiai pasikalbėti. Taip, kaip savo mažo butuko virtuvėlėje mėgo bendrauti pats monsinjoras. plačiau»

Našlė pridurtų: „Išeiti ir sugrįžti“

Panevėžio miesto garbės piliečio Arvydo Šliogerio regalijos įteiktos jo žmonai Zitai Šliogerienei. plačiau»
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.