Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Kupiškio rajono gyventojas juokavo, kad jų kaime kur bepasisuksi, kone visi giminės
Kaip pensininkai nuo savęs dulkes nupūtė
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Klydusiems kartoja: „Užsiauginkite ant savęs gėlių“ (nuotraukos)

Kad per kūrybinį procesą padėtum kitam, privalai ir pats kurti. Ne taip, kaip mokeisi akademijoje, o vedamas pasąmonės, bėgdamas ne paskui mintis, o paskui savo ranką. Naujos profesijos atstovė – dailės terapeutė Vaida Virbalaitė visiems leidžia žvilgtelėti į labai asmenišką savo emocijų dienoraštį. plačiau»

Kas tas miego trūkumas, jei pamatė, ką gali (nuotraukos)

Praėjusieji metai buvo ryškūs. Rokiškis kvietė svečius kaip šalies kultūros sostinė, o Kupiškio rajono Adomynės miestelis – kaip mažoji šalies kultūros sostinė. Kultūros sostinių šlovė jau už nugaros, misija atlikta, bet juk niekas nepraeina be pėdsako. Labai pavargta? Nebesinori pakartot? Ko nebedarytų, o ką norėtų pakartoti iš naujo? Kokių pamokų išmoko? Ką šios tradicijos perėmėjams patartų? plačiau»

„Savam krašte pranašu nebūsi“

Ambasadorius Stasys Lozoraitis jaunesnysis kandidatavo į Lietuvos prezidentus prieš Algirdą Brazauską pirmuose atkurtos Lietuvos rinkimuose 1993 m. vasario mėnesį. Jo paklausė, kas jo mėgstamiausias Lietuvos rašytojas. Jo atsakymas buvo, kad tikriausiai nedaug kam pažįstama tokia Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. plačiau»

Su smalsumo pagardais ir emocijų padažu (nuotraukos) (2)

Prašmatnias didikų vaišes, kuriose valgoma dvidantėmis šakutėmis, maisto likučiai šveičiami žemėn, o nosys pučiamos į baltutėles staltieses. Kas tai – kultūra ar antikultūra? Tai – mūsų istorija, pasiekusi iš giliausių viduramžių. Ją prisiminti su visomis ceremonijomis ne tik smagu, bet ir naudinga. plačiau»

Startavo mažoji kultūros sostinė (nuotraukos)

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Rokiškio rajone, Juodupėje, startavo Lietuvos mažosios kultūros sostinės pirmasis renginys, sukvietęs per 400 mažų ir didelių juodupėnų. plačiau»

Fotografijose – gyvenimo pulsas

Panevėžio fotografijos galerijoje veikia paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2019“. Joje eksponuojami jau aštuonioliktą kartą surengto nacionalinio konkurso laureatų darbai. plačiau»

Bijūnai vazoje atrodo kaip gyvi (nuotraukos)

Savamokslė dailininkė R.Narkevičienė gavo ir įspūdingą tarptautinį įvertinimą. Jungtinių Amerikos Valstijų galerijų ir muziejų rengiamame tapybos konkurse „American Art Awards“ jos nutapytas paveikslas „Bijūnai vazoje“ laimėjo pirmąją vietą. plačiau»

Kaimo žvyrkeliui tiko garsieji „pensininkai“ (nuotraukos)

Ar batai, kuriais avėdami žmonės išvaikščiojo tėviškės takus ir laukus, ėjo į šventes ir bažnyčion – neverti istorijos? Kraštotyros entuziastė nusprendė, kad taip, tikrai verti, ir ėmė rinkti savo tėvų, senelių apavą. Dar ji rašo ir metraštį, kuriame užfiksuoti įdomiausi dalykai: ir kada žaibas nuo beržo žievę nudrėskė, ir kiek paršeliai kainavo. plačiau»

Į pašto pastatą pašaliniai nebūdavo įleidžiami

Iš turtingo Biržų liuterono Teodoro Jansono galėtume pasimokyti kuklumo ir nesavanaudiškumo. Jo pasistatytuose rūmuose mokėsi vaikai, taip pat ir būsimosios įžymybės, o vėliau ilgus metus veikė paštas. plačiau»

Įkūrėjai ir savo kolekcijas dovanojo

Sukako 95 metai nuo Panevėžio muziejaus įkūrimo. plačiau»

Yra kur akis ir širdį paganyti (nuotraukos)

Rokiškio krašto muziejuje užderėjo parodų. plačiau»

„Garsas“ lankomas, giriamas, tai kam griauti?

Sugriauti lengva, statyti sudėtinga ir sunku. plačiau»

Piešė ne spalvomis, o šviesa (nuotraukos)

Panevėžyje savo kūrybą pirmą kartą pristatė Čikagoje gyvenantis panevėžietis fotografas Andrius Sprindys. plačiau»

Pradžią davė arbatinis iš šiukšlių konteinerio (nuotraukos)

Ar gali būti įdomus kasdien buityje naudojamas indas arbatai plikyti? Pasirodo, ir dar kaip gali! Į parodą Paįstryje sunešti arbatiniai vieniems priminė jų vaikystę ar vestuves, kitiems pirmojo automobilio pirkimą, tretiems anapilin išėjusias jaunystės drauges. O štai vertingiausias eksponatas – šimtametis arbatinis iš pirmo žvilgsnio gal pasirodys ir pats kukliausias. plačiau»

Šiaudinė eglė irgi laukia šviesų girliandos (nuotraukos)

Ne tik šalyje, bet ir užsienyje savo šiaudiniais kūriniais išgarsėję naujamiestiečiai – dar vis darbų šurmulyje. Tik poryt, prieš pat Naujuosius, jų naujasis kūrinys suspindės šventinėmis šviesomis, nors ir be jų tikrai atrodo įspūdingai. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.