Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų rajono tarybos narys sparnuota fraze apibūdino valstiečių santykius su liberalsąjūdininkais
Šeimą vėl sutaikyti gali ir patarimas skirtis
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Per daug laimingas, kad siektų diplomo, ieškotų merginos (nuotraukos)

Vadoklietis Dovydas Butkus pasakorių konkurse papasakojo apie nesėkmingas pastangas rasti merginą ir laimėjo konkursą. Jo paties išgalvota istorija buvo tokia tikra, kad visi raitėsi iš juoko pilvus susiėmę. Tada scenoje gal jis ir nesakė, kad pamiršo istorijos tęsinį, tačiau taip kartais irgi pasitaiko. Bet nuo to publika dar labiau griūva iš juoko. plačiau»

Kiną kuria ne išrinktieji

Panevėžio „Garso“ kino centre vyksta penkių dienų projektas „Mano mokytojas kinas“. Kinui neabejingas jaunimas dalyvaus visuose filmo kūrimo etapuose: nuo scenarijaus rašymo, kadruočių rengimo iki paties filmavimo, įgarsinimo ir filmo montavimo. plačiau»

Kenčiantys paaugliai būna stiprūs: išauklėja net ir tėvus (1)

Amžinai gyvuojanti tėvų ir vaikų problema, kai dėl kartų skirtumo atsiranda nesusikalbėjimo, jau šiek tiek kitokia. Dabartinė karta imli, gabi, jautri, bet šiek tiek atitolusi nuo realybės, panirusi į virtualų pasaulį, nes augo kartu su spėriai tobulėjančiomis technologijomis. O dar tas išbandymas karantinu. Vis dėlto kai kurios bėdos lieka amžinos. plačiau»

Triatlonininkas – ir geriausias vertėjas (4)

Svajojantis valdyti lėktuvą 5-osios gimnazijos moksleivis sugeba suderinti viską – ir sportą, ir pomėgį knygai, literatūrai. Mokytojos, pasiūliusios vaikinui dalyvauti vertimo konkurse, nujautė, kad būtent jis gali nuskinti laurus. plačiau»

Ne žvaigždė ar nevykėlis, o – unikalus (nuotraukos)

Kas yra performansas? Kaip jis kuriamas? Koks menininko santykis su žiūrovu? Apie tai buvo kalbama Panevėžio miesto dailės galerijos kieme – čia vyko menininkės Monikos Dirsytės kūrybinės dirbtuvės Juozo Balčikonio gimnazijos moksleiviams. plačiau»

Žino, ko galėtų pasimokyti (nuotraukos)

Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazistams pasisekė – kasmet čia renkami geriausi, aktyviausi, viltingai į ateitį žvelgiantys moksleiviai. O juos apdovanojantys Kazickų šeimos fondo atstovai tiki, kad buvusi šios gimnazijos mokinė Aleksandra Kalvėnaitė-Kazickienė tikrai visais tais jaunuoliais didžiuotųsi. plačiau»

Daug iškentėjusios močiutės joms – geriausios draugės (nuotraukos)

Viena – pasvalietė, kita – panevėžietė, tačiau abi gimnazistes vienija tas pats patriotiškumo jausmas ir sugebėjimas sutarti su senais žmonėmis, bendrauti su savo močiutėmis kaip su bendraamžėmis draugėmis. Mergaitės rašo savo giminės istoriją ir stebisi, kad tiek daug iškentėję tremtiniai yra linksmi žmonės – daug dainuoja, juokauja. plačiau»

Jaunoji mokslininkė ieško priešnuodžių vėžiui (nuotraukos)

Jaunai panevėžietei dar mokyklos suole geriausiai sekėsi trys dalykai, tad ir profesijos ji ieškojo tokios, kad visi tie dalykai būtų susiję. Biofizika buvo kaip tik. Vėliau, dar būdama studente, ji pasiprašė į vėžio instituto laboratoriją ir ten liko iki šiol. Tai, ką ji tiria, ateity turėtų padėti žmonėms lengviau įveikti onkologines ligas. plačiau»

Bendravo visaip – ir anglų kalba, ir tarptautine jausmų kalba (nuotraukos)

Savanoriauti į Panevėžį atvykusias musulmoniškų kraštų merginas nustebino visiškai nenuspėjamas lietuviškas oras, jaunų porų gyvenimas be santuokos. Bet jų viešnagės mūsų šalyje tikslas buvo ne egzotiški įspūdžiai, o savęs patikrinimas. Abi jau tvirtai žino, kad bendravimas su mažyliais „Vaivorykštės“ vaikų darželyje joms suteikė to, ko nesuteiks rimtos, solidžios firmos. plačiau»

Dvyniams nupirktus dviračius teko parduoti (nuotraukos)

Panevėžiečiai Dovydas ir Dominykas Butkos vaikystėje labiau norėjo žaisti futbolą, net ant mamos pyko, kam ši nuvedė į krepšinio treniruotes, bet pajutę pergalių skonį taip užsidegė šiuo sportu, kad dabar jau iš aikštelės jų neišprašysi. Perspektyviais šešiolikmečiais susidomėję garsūs šalies krepšinio klubai, tačiau bent jau kol kas visiems juos kviečiantiems bus viena sąlyga – vienas be kito negalintys dvyniai visur eis tik kartu. plačiau»

Realybe paverstą svajonę įdėjo į anūkų delnus (nuotraukos)

Prieš ketvirtį amžiaus užsispyrėlis pasvalietis Alfonsas Prakaitis užsimojo plynuose laukuose atkurti gimtąjį Galinių kaimą. Nagingas meistras, padedamas sūnaus, pasistatė erdvų namą, ūkinius pastatus. Dabar senolis ūkį perleido marčiai ir džiaugiasi, kad apšviestuose namuose ūkininkauja pulkas darbščių anūkų. plačiau»

Idealas: barzdotas, stiprus, gebantis ginti savo kraštą (nuotraukos) (2)

Gyvenimas per trumpas, kad tik svajotum, norus reikia griebti už ragų ir čia pat įgyvendinti – taip mano jaunas Kupiškio rajono gyventojas, savo kailiu patyręs, kokia trapi yra gyvybė. Po ligos jis nebedelsė: norėjo paragaut kareivio duonos – prašom, tapo savanoriu, žavėjosi barzdotais karžygiais – kodėl pačiam barzdos neužsiauginus? Ir jei vyriškai madai nesi abejingas, kodėl gi nesirengt stilingai? plačiau»

Prie košės puodo bėgo greičiau už mašiną (nuotraukos)

Po tris ar keturias dešimtis kilometrų laisvės kovų keliais nužygiuojantys gimnazistai dabar juokiasi, kad sunkiausiai įveikė šešiolika kilometrų. Mat tai buvo pirmas vaikinukų žygis. O dabar ir patys žygius organizuoja – su pasakojimais apie partizanus ir savanorius, su dainomis ir juokingais nutikimais. Tiesa, kartais tie nutikimai juoką kelia tik tuomet, kai jau būna laimingai pasibaigę. plačiau»

Groti ir dainuoti medikams turėjo už ką (nuotraukos)

Jaunieji muzikantai, surengę koncertą prie Panevėžio ligoninės, netvėrė džiaugsmu – po slogaus karantino grįžo jausmas, kad vėl yra reikalingi. O suvokti, koks sunkus yra mediko darbas, jiems labai paprasta – dainininkė Žiedūnė mokosi slaugytojos profesijos, bičiuliai vaikinai tai patyrė per savo draugus, gimines ar susidūrę su pikta liga. plačiau»

Atrakinus Matildos dienoraštį – aukštyn į kalną (nuotraukos)

Kol vaikai maudėsi ežere, režisierė skaitė baltaraiščių nužudytos žydaitės Matildos Olkinaitės dienoraštį ir verkė. Tokia buvo vasara. O po to viskas įsisiūbavo – liaudies teatro spektaklis, panemunėliečių suvaidinta kompozicija, eilėraščių knyga, paminkliukas nužudytai jaunajai poetei... O iš tiesų, ką tai reiškia – suvaidinti scenoje beveik savo bendraamžę – tragiško likimo mergaitę? plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.