Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Dviejų namų bendrijos buhalterė apgailestavo tylėjusi matydama, kad bendrijos vadovas grobsto gyventojų pinigus
Jaunikius atbaido mistiniais velionio pelenais
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Bendraamžiai

Panevėžio 5-oji gimnazija – vėl nugalėtoja (nuotraukos) (1)

Finišavo nuo lapkričio iki birželio trukęs masiškiausias sporto renginys šalyje – Lietuvos mokyklų žaidynės. Panevėžio 5-oji gimnazija užėmė pirmąją vietą tarp visų didžiųjų šalies miestų gimnazijų ir vidurinių mokyklų. Juozo Balčikonio gimnazija liko 8-oje vietoje. Rajonų grupėje Raguvos gimnazija užėmė 7-ąją vietą. plačiau»

Muzika ir muilo burbulai (nuotraukos)

Raguvoje vykęs tradicinis šalies vaikų ir jaunimo popchorų, ansamblių ir solistų festivalis-konkursas „Spindulėlis“ nuo pat ryto visą miestelį paskandino garsų jūroje ir žiūrovų pučiamuose muilo burbuluose. plačiau»

„Būkime drąsūs meile gyventi“

2018 metų rudenį Ateitininkų Federacija paskelbė kuopų idėjų konkursą. Tai galimybė Lietuvos ateitininkų kuopoms gauti lėšų naujoms idėjoms ar laiko patikrintoms veikloms. Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos Dievo tarno kun. Alf. Lipniūno kuopai pasisekė – ji laimėjo projektą „Būkime drąsūs meile gyventi“ ir gavo 300 eurų finansavimą. Ateitininkai, vadovaujami kuopos globėjos Dalios Kubilienės, nepritrūko drąsos ir ryžto šalia edukacinių programų Kraštotyros muziejuje ir kitų veiklų parengti pagrindinę respublikinio projekto dalį – Įžodžio šventę. Įžodis ateitininko gyvenime yra labai svarbus įvykis. Šis priesaikos ritualas, atliekamas per šv. Mišias, yra lydimas įžodžio tekstų ir veiksmų, kurie išaukština amžinąsias vertybes: meilę Dievui, artimui, Tėvynei. Įžodžio metu mo plačiau»

Panevėžio krašto ateitininkų viešnagė Šv. Onos kuopoje Pandėlyje

Daugelis dabartinių paauglių paveikti vartotojiškos kultūros arba bijo atsakomybės, arba perdėtai pasitiki savimi. Manau, kad vienas gelbėjimosi būdų iš tokių charakterio bruožų yra ateitininkų organizacija, siekianti sudaryti palankias galimybes jaunimo saviugdai ir aktyviam dalyvavimui kultūriniame, visuomeniniame, religiniame krašto gyvenime. Kadaise Berčiūnų stovykloje kunigas Algirdas Dauknys ateitininkams yra pasakęs, kad ši organizacija išmoko prasimušti pro asfaltą, pagauti „cinkelį“ ir susirasti draugų. Taisykles paprastai patvirtina praktika. Taigi, balandžio 27 dien plačiau»

Vaikams skirtose dirbtuvėse – elektroninio žaislo istorija

Elektroninio žaislo gedimas ir atsisveikinimas su juo gali būti visai ne liūdna, o tiesiog pamokanti istorija. Tai patvirtino iliustratorės Eidvilės Viktorijos Buožytės nupieštas mergaitės ir jos žaislo nuotykis, virtęs spalvingu leidiniu. plačiau»

Lietuvių kalbos dienos Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje

Lietuvoje jau ketvirtą kartą buvo rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Tai beveik visą mėnesį (nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d.) trunkantys renginiai, skirti lietuvių kalbai. Tokie renginiai vyko ir panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje. 5–9 klasių mokiniai šias dienas paminėjo per lietuvių kalbos pamokas, o pradinukai dažniausiai rinkosi mokyklos skaitykloje. 1–2 klasių mokiniams vyko viktorina „P plačiau»

Karjeros diena Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje

Lipniūniečiai gilino savo karjeros kompetencijas. Kovo 7 d. Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko turininga ugdymo diena – Karjeros diena, kurią organizavo Ugdymo karjerai darbo grupė. Šią dieną 1-8 klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, kurių pagrindinis tikslas buvo padėti mokinia plačiau»

Jau žino, kad ateina pavasaris (1)

Į Naujamiesčio biblioteką susirinkę vaikai net tris popietes nesėdo prie knygų ar interneto – jie kartu su bibliotekininke Monika Dumbraite puolė ruoštis Užgavėnėms. plačiau»

5-ųjų klasių mokinių eruditų konkurso dalyviai sveikino Lietuvą

Žinias ir sumanumą penktokai skyrė Lietuvai. Eruditų konkursai yra graži Panevėžio Alfonso LIpniūno progimnazijos tradicija. Vasario 11 d. vyko 5-ųjų klasių mokinių eruditų konkursas, kurį skyrėme Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. – Vasario 16-ajai. Tik išsilavinę, daug žin plačiau»

Fantastiškas protmūšis "Kietos galvelės"

Protmūšiai vis labiau suburia mokinius. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko Mokinių tarybos inicijuotas protmūšis „Kietos galvelės“. Į protmūšį galėjo registruotis visi norintys 5-8 klasių mokiniai, reikėjo tik suburti komandą iš keturių narių. Organizatori plačiau»

Tarpmokyklinė viktorina „Būk stilingas – rūkymas nebemadingas“

„Žmogus – iškilniausias žemiškosios gamtos kūrinys. Bet, kad galėtų džiaugtis gamtos gėrybėmis, žmogus turi būti sveikas, stiprus ir protingas“. Tokiais Nobelio premijos laureato, rusų mokslininko Ivano Pavlovo žodžiais Alfonso Lipniūno progimnazijos septintos klasės mokinė Meda pradėjo spalio 23 dieną progimnazijoje vykusią viktoriną „Būk stilingas – rūkymas nebemadingas“. plačiau»

Panevėžio skautai kviečia į stovyklą

Sveiki, Panevėžio krašto skautai organizuoja dieninę stovyklą "Skautų akademija", kuri vyks nuo 2018-07-30 iki 2018-08-03 Stovykla dieninė ir nemokama, o geriausiai pasirodę dalyviai, bus pakviesti nemokamai dalyvauti stovykloje kartu plačiau»

Mykolo Karkos mokyklos ketvirtokų svajonės – freskoje „Pienių pieva“

Gegužės 23 dieną Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos aktų salėje vyko ketvirtokų kryptingos dailės baigiamųjų darbų pristatymas. Mes, 4b klasė, pasirinkome ant 52 kabineto sienos nutapyti freską „Pienių pieva“. Sužinojome, kad freska – tai sienų tapybos technika ir kūrinys sukurtas freskos technika, kad šis tapybos būdas buvo žinomas jau senovės Egipte. Ją tapėme balandžio ir gegužės mėnesiais. Šiai freskai naudojome šviesias pastelines sp plačiau»

TAI BENT ŠEIMŲ PROTŲ KOVOS PANEVĖŽIO ALFONSO LIPNIŪNO PROGIMNAZIJOJE!

Mokinių, jų šeimų ir mokytojų bendrystei Panevėžio Alfonso LIpniūno progimnazijoje skiriama labai daug dėmesio. Mūsų progimnazijos – Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos – vertybės yra šeima, tikėjimas, sveika gyvensena, sąžiningumas, atsakingumas, tolerancija. Todėl progimnazijos bendrystės skatinimui mes teikiame ypač svarbią reikšmę. plačiau»

Panevėžio Mykolo Karkos mokyklos šeštokė Deimantė Juknevičiūtė – šalies matematikos olimpiados prizininkė

Šiaulių universiteto Informatikos ir matematikos katedros organizuojamoje 6–8 klasių Lietuvos moksleivių matematikos olimpiadoje, kuri vyko balandžio 27 d., dalyvavo Panevėžio Mykolo Karkos pagindinės mokyklos 6c klasės mokinė Deimantė Juknevičiūtė. 6–8 klasių Lietuvos moksleivių matematikos olimpiadą organizuoja Šiaulių universiteto Informatikos katedros olimpiados organizavimo komitetas kartu su Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos Šiaulių skyriaus atstovais. Olimpiados organizatoriai buvo išsikėlę tikslus – skatinti moksleivius domėtis matematika, ugdyti jų mąstyseną, savarankiškumą, kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir plėsti bei tobulinti matematikos dalykines žinias. Deimantė Juknevičiūtė olimpiadoje pelnė II vietą – garbingai atstovavo ir savo mokyklai, ir gimtajam miestui. Tuo didžiuojasi ir džiaugiasi jos matematikos mokytoja Z. Vickuvienė: „Labai džiaugiuosi Deimantės Lietuvos 6–8 klasių mok plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.